Pokládka PVC

 

       Aby sme mali perfektnú podlahu je dôležité dávať pozor na dôkladnú inštaláciu podlahových krytín. . Kľúčovými faktormi inštalácie pokládky sú:


Príprava podkladu


    Inštalácia pružných podlahových krytín  začína prípravou podkladu, ktorý musí byť suchý, hladký a pevný. Stierky a MDF dosky sú dve možnosti pre perfektné vyrovnanie podkladu podlahy. Podklad musí byť prebrúsený, vysatý a v prípade potreby izolácie, ošetrený .

Inštalačný plán


      Je dôležité vytvoriť si dobrý plán pred začiatkom pokládky. Miestnosti , materiál a podklad musia mať minimálnu teplotu 17 stupňov Celsia (63 stupňov Fahrenheita).Materiál nechajte aklimatizovať minimálne  jednu noc pred pokládkou.

Návrh a rezanie materiálu


       Dobrý začiatok je rozhodujúci: Obzvlášť pozor si dávajte pri pokládke prvého pásu. Sada profesionálneho náradia prispieva k perfektnému výsledku
 

Lepenie
 

Dobre položená podlaha vyžaduje precízne lepenie.

     Položte pás materiálu na mokré lepidlo a dôkladne zatlačte. Obzvlášť si dajte pozor pri okrajoch pásu. Ak je predpísané, použite valec k vyrovnaniu povrchu, najskôr na šírku, potom na dĺžku. Odstráňte všetko nadbytočné lepidlo. Po pokládke zabezpečte dobré vetranie v miestnosti, aby lepidlo mohlo zaschnúť. Je dobré podlahu nezaťažovať pokým lepidlo úplne nezaschne, čo v normálnych podmienkach trvá približne dva dni.

Zváranie


        Zváranie sa robí z dekoratívnych, alebo z hygienických dôvodov. Potom čo lepidlo zavadne, čo obvykle trvá jeden deň; podlaha môže byť zvarená.


 

Prihlásenie