Pokládka PVC

Aby sme mali perfektnú podlahu, je dôležité dávať pozor na dôkladnú inštaláciu podlahových krytín. Kľúčovými faktormi inštalácie pokládky sú:

Príprava podkladu

Inštalácia pružných podlahových krytín  začína prípravou podkladu, ktorý musí byť suchý, hladký a pevný. Stierky a MDF dosky sú dve možnosti pre perfektné vyrovnanie podkladu podlahy. Podklad musí byť prebrúsený, vysatý a v prípade potreby izolácie, ošetrený.

Inštalačný plán

Pred začiatkom pokládky je dôležité vytvoriť si dobrý plán. Miestnosť, materiál a podklad musia mať minimálnu teplotu 17 stupňov Celzia. Materiál nechajte aklimatizovať minimálne jednu noc pred pokládkou.

Návrh a rezanie materiálu

Dobrý začiatok je rozhodujúci. Obzvlášť pozor si dávajte pri pokládke prvého pásu. K perfektnému výsledku určite prispieva aj sada profesionálneho náradia.

Lepenie

  • Dobre položená podlaha vyžaduje precízne lepenie

Položte pás materiálu na mokré lepidlo a dôkladne zatlačte. Obzvlášť si dajte pozor pri okrajoch pásu. Ak je predpísané, použite valec k vyrovnaniu povrchu. Najskôr na šírku, potom dĺžku. Odstráňte všetko nadbytočné lepidlo. Po pokládke zabezpečte dobré vetranie v miestnosti, aby  mohlo lepidlo zaschnúť. Je dobré podlahu nezaťažovať až kým lepidlo úplne nezaschne, čo v normálnych podmienkach trvá približne dva dni.

Zváranie

Zváranie sa robí z dekoratívnych alebo hygienických dôvodov. Podlaha môže byť zvarená až vtedy, keď lepidlo zavadne. Obvykle to trvá jeden deň

 


 

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zábrániť ich používaniu nájdete na stránke ochrany osobných údajov.